Természetismereti napok

A téli természeti és kulturális felfedező napon iskolánk minden osztálya különböző helyszíneken vett részt tartalmas programokon.
 
Az első osztály a Balassi Bálint Megyei Könyvtárba tett látogatást, ahová vonattal utaztak. Érdekes foglalkozáson bővíthették ismereteiket. 
 
A második és negyedik osztály környezetük védelme érdekében szintén vonattal tette meg az utat  Salgótajánig. A Pegazus Természettudományi Élményközpontban vettek részt többek között virtuális és interaktív játékokban, melyekkel fejleszthették képességeiket.
 
A harmadik osztály a Petőfi Sándor Művelődési Ház és Könyvtárba látogatott el, ahol tájékoztatást kaptak a könyvtárba való beiratkozásról, szabályokról. Részletes idegenvezetést kaptak és egy érdekes játékkal zárult a foglalkozás. A látogatás egy hosszabb túrával volt egybekötve Somoskőújfalu településén belül.
 
Az ötödik osztály a téli természetismereti napon a Salgótarjáni Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság vendége volt. A tanulók egy rendkívül érdekes és minden részletre kiterjedő foglalkozáson vettek részt. Megismerkedtek a tűzoltóautók felszereléseivel, több eszközt kézbe is vehettek, és betekintést nyerhettek a tűzoltók mindennapjaiba. 
Élményekkel és új ismeretekkel gazdagodva tértek vissza az iskolába.
 
A hatodik, hetedik és nyolcadik osztály tanulói a városházán ismerkedtek a város működésével. Számukra szokatlan helyszínen látták vendégül őket, ahol betekintést kaptak a tanácsteremben is. Végül a Dornyai Béla Múzeumban látták Nógrád megye történelmét és bányászati múltját egy izgalmas kiállítás képében.